Trądzik hormonalny, jak sobie z nim radzić?

Do jednych z najczęściej pojawiających się niedoskonałości skórnych należą zmiany trądzikowe. Choć kojarzone są one głównie z wiekiem nastoletnim, mogą dotyczyć też osób w dorosłym wieku. Często ich przyczynę stanowi zaburzona gospodarka hormonalna. A jak radzić sobie z nieestetycznymi objawami tego problemu? Rozwiązaniem mogą być zabiegi na trądzik, które wykonuje się m.in. w klinice Beauty Address w Warszawie. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób są one w stanie pomóc w przypadku trądziku hormonalnego.

Czym jest trądzik hormonalny?

Ten rodzaj zmian skórnych, nazywanych również zmianami androgennymi, dotyczy przede wszystkim dorosłych kobiet. Jak wskazuje nazwa, powodują go zaburzenia hormonalne. Głównymi objawami są natomiast zatkane pory, krosty i stany zapalne, które zwykle pojawiają się na twarzy, szyi, dekolcie oraz plecach. Oprócz niezbędnej często terapii hormonalnej pozbycie się tych zmian wspomaga właściwa pielęgnacja skóry. A jak ją zapewnić? Istnieje na to kilka sposobów poza codzienną higieną twarzy i innych partii ciała objętych tym problemem. W klinice kosmetologii i medycyny estetycznej Beauty Address wykonywane są zabiegi na trądzik hormonalny, które mogą pomóc odzyskać skórze równowagę. To szansa na pozbycie się nieestetycznych zmian i odzyskanie pewności siebie. Aby jednak terapia była skuteczna, musi zostać indywidualnie dobrana do każdego pacjenta.

Jakie zabiegi na trądzik hormonalny można wykonać?

Każda skóra jest inna, a ta ze zmianami trądzikowymi często wymaga szczególnie delikatnej pielęgnacji. Warto regularnie ją oczyszczać i złuszczać martwy naskórek, jednocześnie jej nie podrażniając. Taki efekt może przynieść np. mikrodermabrazja Warszawa, która jest zabiegiem bardzo łagodnym. Zaleca się ją przy różnych problemach skórnych, w tym takich, jak np. trądzik hormonalny. W dodatku może pomóc ona usunąć zaskórniki, wyrównać przebarwienia i przywrócić cerze promienny kolor. Oprócz tego stosuje się ją na rozszerzone pory i łojotok.

Choć ten zabieg wiąże się z bardzo niskim ryzykiem wystąpienia skutków ubocznych, przed poddaniem się jemu niezbędne jest odbycie konsultacji ze specjalistą. Ten przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem i omówi z nim możliwe do uzyskania rezultaty. To również szansa na zadanie własnych pytań odnośnie do zabiegu. Warto pamiętać, że jedynie przeprowadzana pod okiem specjalisty terapia może być skuteczna i bezpieczna.

W celu uzyskania więcej informacji o zabiegach na trądzik hormonalny najlepiej skontaktować się bezpośrednio z kliniką Beauty Address.