Pomoc Mierzona Kilometrami – pomagasz innym, pomagając sobie

Jesteś aktywna, uprawiasz sport – świetnie! Dodatkowo możesz jeszcze komuś pomóc! Niedawno ruszyła akcja „Pomoc Mierzona Kilometrami”. Wystarczy pobrać na swojego smartfona bezpłatną aplikację Endomondo i bić rekordy dla dobra innych.

Czy jest coś lepszego niż zrobienie czegoś dla siebie, jednocześnie pomagając innym? 19 czerwca ruszyła ogólnopolska akcja „Pomoc Mierzona Kilometrami”, która potrwa do 25 września. Każdy pokonany przez nas kilometr, czy to na rowerze, rolkach, wózku inwalidzkim, czy też na własnych nogach przekłada się na pomoc dzieciom, podopiecznym Fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

W ciągu pierwszych trzech tygodni akcji wszystkim jej uczestnikom udało się pokonać ponad 15 mln kilometrów. Te kilometry to 50 tyś. złotych, które powędrują do podopiecznych Fundacji TVN.

Jak pomóc?

Wystarczy pobrać na swojego smartfona bezpłatną aplikację Endomondo Sports Tracker, zarejestrować się i stworzyć swój profil użytkownika. Następnie należy wejść do menu i wybrać „rywalizacje”. Tam, pośród innych rywalizacji, znajdziemy „Pomoc mierzoną kilometrami”. Klikamy właśnie w nią. Za każdym razem, kiedy wychodzimy biegać, czy też uprawiać jakiś inny sport, włączamy aplikację i pomagamy dzieciom.

Sama aplikacja ma tę zaletę, że dowiemy się dzięki niej, między innymi:

  • ile kilometrów przejechaliśmy,
  • ile spaliliśmy kalorii,
  • ile powinniśmy wypić wody,
  • jaka była nasza największa prędkość itd.

Screen Shot 07-03-16 at 11.55 AM

Dbamy o siebie, naszą formę i zdrowie, a jednocześnie pomagamy innym. Czy może być coś lepszego?

Ja do akcji „Pomoc Mierzona Kilometrami” dołączyłam już jakiś czas temu. Za każdym razem jak idę na rower włączam aplikację Endomondo i zdobywam kilometry dla chorych dzieci.

20160703_150640

Póki co zdobyłam 116 km. Może to niewiele w porównaniu z rekordzistami, ale każdy kilometr jest cenny:)

Screen Shot 07-03-16 at 07.47 PM

A zatem do zobaczenia na trasie:)

Zapisz

Może Ci się również spodoba

8 komentarzy

  1. Super że o tym napisałaś 🙂 widziałam o tym reklamę ale myślałam że tylko z T-mobile można korzystać 😀 super apka, instaluje 😀 dzięki za pomoc *.*

  2. Przemysław pisze:

    Strasznie głośno o tej akcji ostatnio. Co raz więcej osób pomaga i to znaczy że jest to trafiona inicjatywa

  3. Chyba w końcu powinniśmy kupić rowery. Od czasu jak nam ukradli jakoś nie mogę się zebrać. Oprócz odrobiny ruchu jeszcze można pomóc dzieciakom…

  4. Super akcja, dzięki za informację 🙂 Wreszcie coś co zmobilizuje mnie do biegania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *